BRACIA

TYTUŁ ANGIELSKI: BROTHERS

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Dwóm braciom udało się uciec z łagru, ale nie mogą uciec od siebie. Kochają się, ale i zarazem nienawidzą. Jeden – marzyciel artysta malarz, drugi – pragmatyk naukowiec, ogień i woda.   Przez całe życie jeden jest zdany na drugiego: w stalinowskim łagrze, w komunistycznej Rosji i po repatriacji w kapitalistycznej Polsce.

Ich barwne życie składa się z nieustannych przeciwności losu, ale we dwóch, pomimo waśni i sporów potrafią je pokonywać. Nie przeszkadza im w tym wiek – 80 i 83 lata - pełni wigoru, humoru wciąż mają mnóstwo nowych, szalonych pomysłów. Marzeniem życia malarza było zorganizowanie wielkiej wystawy swojego malarstwa. Jego sen się spełnia. Wystawia prace w Parlamencie Europejskim w Brukseli. W tym samym czasie płonie jego dom z kilkoma tysiącami obrazów. Traci cały dorobek swego życia. Czy mimo to uda mu się zacząć życie jeszcze raz?

 

 

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
68'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Wojciech Staroń
SCENARIUSZ:
Wojciech Staroń
OPERATOR:
Wojciech Staroń
MONTAŻ:
Wojciech Staroń, Zbigniew Osiński
PRODUCENT:
Staroń Film

Wojciech Staroń »

Urodzony w 1973 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Autor zdjęć do wielu nagradzanych w kraju i zagranicą filmów dokumentalnych i fabularnych oraz realizator filmów dokumentalnych.