EL SUEÑO

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

"El Sueño" to dokument opowiadający o czwórce młodych Polaków, którzy w poszukiwaniu wielkich fal docierają na wybrzeże Pacyfiku w Meksyku, gdzie odnajdują swój własny raj. Wraz z ekipą filmową lądują w Puerto Escondido (Ukryty Port) - niewielkiej malowniczej wiosce, która z powodu swojego położenia stała się sławna dzięki surfingowi. W tym miejscu spotykają się ścieżki wielu różnych ludzi, pasjonatów i indywidualistów, których łączy wyznawanie podobnych zasad i podobny styl życia. Tutaj poznajemy Shamana - ekologa i byłego pracownika banku w Mexico City, jak również tajemniczego Martina, którzy kiedyś wiedli podobne życie, choć pochodzą z różnych stron świata. Poszukiwanie pasji, prawdziwych emocji, miłości i innego sposobu na życie przywiodło ich do Puerto Escondido i zmieniło ich życie. Film opowiada o surfingu, ale oddaje też hołd wszystkim tym, którzy nie boją się podążać za pasją i których fascynuje każda istota ludzka.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
33'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Jakub Łubniewski, Mikołaj Molenda
SCENARIUSZ:
Jakub Łubniewski, Mikołaj Molenda
OPERATOR:
Jakub Łubniewski, Mikołaj Molenda
MONTAŻ:
Wojtek Wlodarski, Tomasz Poszwiński, Jakub Pietrzak
MUZYKA:
Paweł Szamburski, The Phantoms, Alte Zachen
PRODUCENT:
Front Brand Integrated

Jakub Łubniewski »

Urodził się w 1978 roku. W 2005 roku ukończył studia na wydziale operatorskim na PWSFTViT w Łodzi, w których trakcie rozpoczął też studia reżyserskie. Przez 4 lata pracował jako reżyser i operator krótkich form filmowych - reklam i teledysków. W trakcie studiów stworzył kilka filmówych krótkometrażowych, współpracował ze Szkoła Wajdy. Uczestniczył w licznych szkoleniach i warsztatach operatorskich - Budapest Cinematography Masterclass, Berlinale Talent Campus, czy Warsaw Student Kodak Workshops. Teledysk jedo autorstwa "Dream" został w 2004 roku nagrodzony za najlepsze zdjęcia. W 2009 roku zdobył Fryderyka za wideoklip "W aucie". Jako  reżyser i operator kamery współpracuje z licznymi agencjami reklamowaymi . W 2005 roku pracował jako operator kamery przy filmie Piotra Uklańskiego "Summer Love".

Mikołaj Molenda »

Molenda jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie studiował architekturę. Otrzymał wyróżnienie w konkursie na najlepszy dyplom z architektury organizowanym przez SARP. Reżyserował już filmy o surfingu, jak również filmy animowane i 3D. Obecnie zajmuje się tworzeniem instalacji artystycznych z wykorzystaniem techniki video mappingu. Jest też fotografem - jego zdjęcia poświęcone surfingowi wystawione były w galerii ZPAP w Warszawie. Pracował jako architekt przy licznie nagradzanym polskim pawilonie na Expo 2010 w Szanghaju. Jego życie od wielu lat związane jest z surfingiem.