I WANT (NO) REALITY. NEEDCOMPANY ON LIFE AND ART

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

„I Want (No) Reality. Needcompany on Life and Art” to osobista i zmysłowa opowieść o potrzebie tworzenia, o tym dlaczego warto zajmować się sztuką i ile trzeba zapłacić za to, żeby mieć dobre życie. Bohaterem debiutu filmowego Any Brzezińskiej jest międzynarodowa grupa teatralna Needcompany - jeden z najpopularniejszych zespołów awangardowych, który raz na zawsze zmienił oblicze europejskiego teatru i tańca. Jego założycielem i dyrektorem artystycznym jest belgijski reżyser i artysta wizualny, Jan Lauwers. Prowadzony przez niego interdyscyplinarny zespół od 25 lat opowiada przejmujące i pełne pasji historie o ludziach, rewolucjonizując standardy obowiązujące w sztuce współczesnej. Twórcy filmu pokazują, że za sukcesem Needcompany kryje się za nim coś więcej niż artystyczna sprawność. 

„I Want (No) Reality” to radykalna opowieść o tym, że bez miłości i odwagi przełamywania schematów, które narzuca rzeczywistość wszystko, co robimy pozostaje bezowocne.


FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
POLAND
CZAS TRWANIA:
52'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Ana Brzezińska
SCENARIUSZ:
Ana Brzezińska
OPERATOR:
Karol Jurga, Piotr Tokarski
MONTAŻ:
Agnieszka Glińska
PRODUCENT:
Yeti Films, Narodowe Centrum Kultury, Needcompany, Galeria kordegarda

Ana Brzezińska »

Kuratorka i producentka w amerykańskim studio immersyjnym Kaleidoscope. Współpracuje jako ekspertka ds. VR i filmu dokumentalnego z funduszami, instytucjami publicznymi oraz organizacjami pozarządowymi w Polsce i zagranicą (Creative Europe MEDIA, PISF, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego). Jest wykładowczynią uniwersytetu SWPS i szkoły filmowej w Łodzi.      W 2020 roku była stypendystką Centrum Cyfrowego, gdzie pracowała nad raportem dotyczącym ryzyk związanych z popularyzacją wirtualnej rzeczywistości.   W latach 2012-18 pracowała jako producentka i realizatorka dla grupy TVN Discovery. Przez wiele lat była zaangażowana w produkcję wydarzeń teatralnych: współpracowała m.in. z Teatrem Wielkim-Operą Narodową jako Główna Specjalistka ds. Treści Multimedialnych oraz jako producentka z Teatrem Dramatycznym w Warszawie.   Jej projekty dokumentalne i VR były prezentowane m.in. na Hot Docs Forum w Toronto, Venice Production Bridge i Cross Video Days w Paryżu. Jej polsko-belgijski debiut krótkometrażowy “I Want (No) Reality” zakupiły Canal+ i TVP. Ana ukończyła Wydział Reżyserii Dramatu w PWST w Krakowie. Studiowała też w kolegium MISH i Akademii “Artes Liberales”. Jest też absolwentką międzynarodowych programów Documentary Campus Masterschool i EURODOC. Ma za sobą szkolenia z dziennikarstwa newsowego oraz prowadzenia organizacji pozarządowej.NA FESTIWALACH: