JORCAIT

TYTUŁ ANGIELSKI: YORZEIT

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

 Na zrujnowanym cmentarzu w Gorlicach, w południowej Polsce jest grób cadyka, świętego mistrza, o którym świat dawno zapomniał i niewielu tu zagląda. Ale od 30 lat na cichą cmentarną górę prowincjonalnego miasteczka, z gwarnego Bnei Braku wdrapuje się pobożny Meir Moszkowicz. Gorlice to miejsce, gdzie sens życia ujawnił się Meirowi razem z mistyczną obecnością ukochanego mistrza. Dba więc o grób, troszczy się o cmentarz, zaprzyjaźnia z miejscowymi, a kiedy wraca do Izraela, każdego dnia budzi się z myślą o swoim świętym miejscu. „Jorcajt” opowiada historię cudownego mędrca, który wyrusza w trudną podróż do Polski z miłości, wiary i radości życia. 

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
dokumentalny
CZAS TRWANIA:
52'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Zuzanna Solakiewicz
SCENARIUSZ:
Zuzanna Solakiewicz
OPERATOR:
Gregory Zvika-Portnoy
MONTAŻ:
Joanna Wojtulewicz
PRODUCENT:
Studio Filmowe KRONIKA

Zuzanna Solakiewicz »

Reżyserka, scenarzystka. Ukończyła Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2005-2009 przebywała w Izraelu, gdzie w 2008 studiowała w Sam Spiegel Film and TV School w Jerozolimie, edukację kontynuowała na stażu w PWSFTiTv w Łodzi.

Jej pełnometrażowy debiut dokumentalny "15 stron świata" (2014) zdobył Nagrodę Tygodnia Krytyki Filmowej na MFF w Locarno, Nagrodę Główną na MFFDiK w Belgradzie i wiele innych.