CZTERY POLSKIE PRODUKCJE NOMINOWANE DO SILVER EYE

Znamy już tytuły filmów, których producenci mają szansę na otrzymanie nagrody Silver Eye. Wśród wybranych filmów znalazły się też polskie produkcje i koprodukcje. Laureatów 12. edycji nagród tradycyjnie poznamy w trakcie tegorocznego festiwalu w Jihlavie.

Silver Eye to wyróżnienie o tyle wyjątkowe pośród innych nagród filmowych, że przyznawane jest producentowi, nie zaś reżyserowi filmu. Nagroda przeznaczona jest na wsparcie promocji i dystrybucji zagranicznej filmu. Filmy biorące udział w targach podzielone są na trzy kategorie – krótki, średni i długi metraż. Zwycięzcy poza statuetką otrzymują nagrodę pieniężną i roczną reprezentację filmu w East Silver Caravan, jednoznaczną z promocją zwycięskiego filmu na ponad 130 najważniejszych festiwalach i targach filmowych na świecie.

W tym roku nominację do nagród Silver Eye otrzymały cztery polskie dokumenty produkowane lub współprodukowane przez Polskę. W kategorii krótkometrażowej o statuetkę ubiegają się producenci „We Have One Heart” Katarzyny Warzechy oraz Son Of The Streets” Mohammeda Almughanniego. Z kolei w kategorii pełnometrażowej nominowano „Powiedz tak lub nie” Pawła Hejbudzkiego i koprodukcję „Salt from Bonneville” Simona Mozgovyi.

Przypominamy, że w ubiegłym roku specjalne wyróżnienie Silver Eye trafiło do producentów pełnometrażowego „Wiatru. Thrillera dokumentalnego” Michała Bielawskiego.  Producentem tego dokumentu jest Maciej Kubicki reprezentujący Telemark Sp. z o.o.

Listę wszystkich nominowanych produkcji można znaleźć tutaj.