KFF INDUSTRY: PITCHINGI DOCS TO START I DOCS TO GO W KRAKOWIE

Już po raz piąty w ramach KFF Industry Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbywa się jedna z sesji DOC LAB POLAND, współorganizowana przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego. Doc Lab Poland to warsztaty i konsultacje dla reżyserów i producentów polskich filmów dokumentalnych, kończących się dwoma sesjami pitchingowymi: DOCS TO START oraz DOCS TO GO!.

DOCS TO START to prezentacja polskich projektów w fazie dewelopmentu, natomiast  DOCS TO GO!  jest prezentacją polskich dokumentów w fazie montażu lub postprodukcji. Oba pitchingi zakończone będą spotkaniami z ekspertami, potencjalnymi partnerami koprodukcyjnymi, programerami festiwali i agentami sprzedaży. Na tegorocznych prezentacjach zobaczymy 21 projektów dokumentalnych, nad którymi pracują mi.n. Raphael Lewandowski, Maciej Cuske, Michał Szcześniak czy Paweł Chorzępa.

Po publicznych prezentacjach projektów, które odbędą się w czwartek, 30 maja (Docs to Start) i piątek, 31 maja (Docs to Go!), uczestnicy porozmawiają o swoich filmach i potencjalnej współpracy z niemalże sześćdziesięcioma ekspertami i decydentami z całego świata. Swój udział zapowiedzieli m.in. producenci z Niemiec, Danii, Ukrainy, Rumunii, Finlandii, Włoch, Brazylii,  przestawiciele międzynarodowych wydarzeń dla branży dokumentalnej - Baltic Sea Forum, Emerging Producers, East Doc Platform, Documentary Campus, Dok Incubator, stacji telewizyjnych, funduszy fimowych, agencji sprzedaży (m.in. Sideways Film, Taskovski Films, Deckert Distribution, Java Films, Visible Film, JMT Films, Slingshot Films , Syndicado) oraz najważniejszych festiwali filmowych prezentujących filmy dokumentalne - Hot Docs, CPH:DOX, Visions du Reel, Berlinale, Doclisboa, One World, Festival dei Popoli, Trieste FF, MoMA Doc Fortnight, Docudays czy Astra FF. 

Najlepsze prezentacje zostaną nagrodzone  nagrodami przyznawanymi przez patnerów: HBO Europe, ColorOffOn, Uchostudio, DOK Leipzig, EDN i Institute of Documentary Film.