POKAZ POLSKICH FILMÓW NA LAGO FILM FEST

Jubileuszowa, dziesiąta edycja włoskiego festiwalu Lago Film Fest rozpocznie się już dziś w Revine Lago. W programie festiwalu znalazł się blok polskich filmów krótkometrażowych.

W tegorocznym konkursowym zestawieniu powalczy jeden polski film. Animowany „Toto” Zbigniewa Czapli zmierzy się z 36 filmami wyprodukowanymi na całym świecie. W tym samym konkursie zostanie zaprezentowany także dokumentalny film Łukasza Konopy pt. „Vegas”. Konopa jest absolwentem WRiTv Uniwersytetu Śląskiego, który obecnie studiuje na angielskiej NFTS. Oprócz dwóch sekcji konkursowych (międzynarodowej i włoskiej) podczas festiwalu Lago odbywają się liczne pokazy specjalne, retrospektywy, koncerty, a także organizowany jest konkurs scenariuszy, w ramach którego zostają zaprezentowane najciekawsze scenariusze włoskich filmów krótkometrażowych.

W specjalnym pokazie polskich filmów krótkometrażowych organizowanym w ramach sekcji  Eurovision znalazło się sześć polskich filmów. Program utworzyły trzy animacje – „Noise” Przemysława Adamskiego, „Gierki” Mai Tetłak oraz „Plaża” Pawła Prewenckiego, dokmetalne „Życie stylem dowolnym” Adama Palenty i „Pustelnicy” Kacpra Czubaka, a także fabularne „Opowieści z chłodni” Grzegorza Jaroszuka. Pokaz, który odbędzie się we wtorek, 22 lipca o godzinie 22:00, powstał we współpracy z Krakowską Fundacją Filmową. Do udziału w tej samej sekcji Eurovision oprócz Polski zaproszono także programy ze Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Rumunii, Norwegii, Estonii oraz Litwy.

Festiwal potrwa do 26 lipca.

Więcej o programie można znaleźć tutaj