NABÓR DO FUNDUSZU GRANTOWEGO TFI NEW MEDIA FUND

Do 5 maja można zgłaszać projekty do programu grantowego Tribeca Film Institute – The New Media Fund. Zgłaszać mogą się autorzy i producenci projektów crossmedialnych.

Fundusz TFI New Media Fund adresowany jest do autorów dokumentalnych projektów, którzy chcą nie tylko opowiedzieć historię, ale również sprawić, by zaistniała w różnych mediach – od gier video i aplikacji na telefony komórkowe po sieci społecznościowe i interaktywne strony internetowe. Organizatorzy podkreślają, że poszukują projektów, które będą w stanie zainteresować szerokie grono odbiorców współczesnymi sprawami społecznymi i równością społeczną.

W ramach TFI New Media Fund przyznaje się od 4 do 8 grantów w wysokości od 50.000 do 100.000 dolarów. Zgłaszane projekty muszą koncentrować się na prawdziwej historii o tematyce społecznej i być z założenia projektami crossmediowymi lub interaktywnymi. Powinny być na etapie zaawansowanego developmentu, produkcji lub postprodukcji. Projekty animowane, łączące różne techniki i sięgające po innowacyjne sposoby narracji są mile widziane.

Autorzy muszą dysponować wystarczającą ilością nagrań, projektów bądź prototypów, by przekonać komisję selekcyjną o swojej umiejętności prowadzenia narracji. Należy też w jasny sposób opisać interaktywne elementy projektu. Co ważne, żaden z elementów projektu nie może być upubliczniony przed ogłoszeniem wyników selekcji. Filmy spoza USA muszą mieć angielskie napisy. Do grantów nie kwalifikują się filmy studenckie i krótkometrażowe.

Termin zgłoszeń upływa 5 maja.

Więcej informacji o TFI New Media Fund można znaleźć tutaj.