• "POWRÓT DO DOMU" - ROZMOWA Z RAFAŁEM ŁYSAKIEM O "MIŁOŚCI BEZWARUNKOWEJ"

  Rozmowa Krzysztofa Gierata z Rafałem Łysakiem, którego debiut dokumentalny "Miłość bezwarunkowa" wygrał konkurs polski na 58. Krakowskim Festiwalu Filmowym, i który będzie miał międzynarodową premierę w konkursie krótkich dokumentów na rozpoczynającym się właśnie największym na świecie festiwalu filmów dokumentalnych IDFA w Amsterdamie.

 • POLSKIE DOKUMENTY W DRODZE PO OSCARA

  22 stycznia zostaną ogłoszone nominacje do Nagród Akademii Filmowej, wcześniej pojawią się oscarowe shortlisty. Polskie filmy dokumentalne w tym roku po raz kolejny mają szansę się na nich znaleźć i zawalczyć o najważniejszą w świecie kina statuetkę.

 • „WOLTA” NOMINOWANA DO NAGRODY CINEMA EYE HONORS

  Znamy już listę filmów nominowanych do nagrody Cinema Eye Honors. Wśród filmów z szansą na nagrodę znalazł się polski film „Wolta" Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały.

 • WŁADYSŁAW ŚLESICKI JEST NIEPOWTARZALNY - RETROSPEKTYWA I WYSTAWA

  Fundacja im. Władysława Ślesickiego zaprasza do warszawskiego kina Iluzjon na retrospektywę i wystawę poświęconą reżyserowi w dniach 1 – 5 XII. Podczas retrospektywy pokazane zostaną najciekawsze i najczęściej nagradzane filmy fabularne i dokumentalne Ślesickiego, a goście wystawy poznają jego drogę artystyczną. Dodatkowymi wydarzeniami będą: koncert do wizualizacji z filmów reżysera i publiczne czytanie jego książki w Big Book Cafe. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

AKTUALNOŚCI

OSTATNIO DODANE FILMY

NA FESTIWALACH