• „FILM BALKONOWY” Z KOLEJNYMI NAGRODAMI

  Tym razem film Pawła Łozińskiego zatriumfował na festiwalu w Azerbejdżanie. Produkcja otrzymała iCybrog Award i iHuman Award na DokuBaku.

 • RUSZA NABÓR NA IMPAKT. PRODUCERS’ LAB

  Producentko! Producencie! Masz w ręku projekt filmowy z potencjałem, ale nie wiesz, jak ruszyć z miejsca albo brakuje Ci motywacji i wsparcia? Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego ogłasza nabór na cykl IMPAKT. PRODUCERS’ LAB - intensywne warsztaty developmentowe dla producentów z projektami filmu fabularnego lub dokumentalnego. Nabór potrwa do 9 października 2022.

 • „POCZEKALNIA” ZE ŚWIATOWĄ PREMIERĘ NA DOCLISBOA

  Jeden z najważniejszych festiwali dokumentalnych na świecie ogłosił swój program. Wśród wybranych tytułów znalazł się też polski film. Tamtejsi widzowie premierowo zobaczą krótkometrażową produkcję Aleksandry Folczak. v

 • ROZPOCZĘŁA SIĘ II SESJA 4. EDYCJI DOC DEVELOPMENT

  Rozpoczęła się druga sesja 4. edycji Doc Development – organizowanego przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego programu intensywnego rozwoju projektów dokumentalnych na wczesnym etapie. W trakcie trzydniowej sesji uczestnicy omawiają swoje projekty z tutorami programu: Lidią Dudą oraz Jackiem Bławutem, a także spotkają się z Małgorzatą Świderską, z którą pracują nad trailerami do swoich projektów. Wrześniowy warsztat odbywa się w Mazowieckim Instytucie Kultury.

AKTUALNOŚCI

OSTATNIO DODANE FILMY

NA FESTIWALACH